Bylinková sauna

 
 

Bylinková sauna

Účinky bylinkovej sauny na ľudský organizmus sú pozoruhodné. Bylinkové sauny sa po stáročia používajú na liečebné účely. Sú najpopulárnejšie v krajinách ďalekého východu, ako sú Thajsko, Kambodža a Barma. Ľahké vône Vás privedú do stavu pokoja a pohody.

Bylinková sauna je vhodná alternatíva pre tých, ktorým je klasická sauna príliš horúca, alebo pre rodičov s deťmi. Najúčinnejšia a pri tom najstaršia metóda použitia aromaterapie je inhalácia, teda vdychovanie vôní.

V aromatickej bylinkovej saune je priestor vyhrievaný na nižšiu teplotu ako v klasickej saune a vzduch je prevoňaný bylinkovými esenciami. Pri vdychovaní týchto esencií sa nám uvoľňujú dýchacie cesty.

V tradičnej bylinkovej saune sa používajú bylinky ako prai, ktorý zmierňuje svalové bolesti, kurkuma pôsobí protizápalovo a pomáha pri žalúdočných ťažkostiach, galangal pomáha pri kožných ochoreniach a mnoho ďalších bylín. Západné bylinkové sauny používajú veľa dovezených a domorodých kvetov či bylín, ako sú levanduľa, šalvia, tymián, mäta a citrónová tráva. Všetky sú svetovo preslávené svojimi prirodzenými liečivými vlastnosťami.

Cenník

Wellness vstup
€13
2 hodiny
Wellness vstup po 22:00
€16
2 hodiny
Každá ďalšia začatá hodina
€6
1 hodina
Privátny wellness 2-4 osoby 9:00-22:00
€70
2 hodiny
Privátny wellness 2-4 osoby 22:00-9:00
€100
2 hodiny

 

Zmyselná vôňa - cesta relaxu